از نهنگ زرد تا جدایی شیشه ای

هنوز پرونده پول های مشکوک بخاطر قصه گویی شهرزاد در دادگاه باز است و قدر و اطمینان بوسیله شبکه ارائه شوهردار و فعالان آن تو آستان مخاطبان رو بوسیله افول  است که خبر شکست یکی دو پروژه بیش مهم شبکه نمایش شوهردار در جذب مخاطب از راه رسید. حالا تیمار حواشی جدایی بازیگران این سریال ها کار تیرخلاص به سریال هایی را دارند که با ضعف شان، شبکه ارائه خانگی را حزن به انحطاط نزدیکتر خواهندکرد. کشف علنی حذف «کاشف»

چندی پیش داخل گزارشی نوشتیم که کاراکتر آناهیتا کاشف درون سریال نهنگ آبی با بازی لیلا حاتمی از سریال حذف شده و سازندگان فعلا در تلاشند با ادبیات فرعی اختفا او، بوسیله گونه ای فیلمنامه را رفو کنند و استثنا شدن این بازیگر از سریال را داخل خوش نویسی وقایع داستان، غریزی جلوه دهند. حالا اما نامه لیلا حاتمی درباره جدایی اش از سریال مجدد حرف و حدیث ها را به اوج رسانده است. لیلا حاتمی در اندکی از متن منتشر شده درباره جدایی اش از نهنگ آبی نوشته:

«درگاه من در این سریال با این شرط و صبر صورت گرفت که این نقش در بازنویسی فیلمنامه رشد و عمق معین کند. وعده دادند نویسنده ای تو راه است ولی هرگز نویسنده در راه، به این پروژه نرسید و نویسنده اصلی سریال و تدارک کننده نیز نیازی در جدی اخذ التماس های غلام حس نکردند، یا مشغله های مربوط بوسیله فیلم دیگرشان، این امکان را به آنها نمی عدل.»
اما یک نسب نزدیک به سازندگان سریال درباره این جدایی روایتی دیگر به همشهری عرضه می دهد.

به گفته او، لیلا حاتمی ابتدا قرار بوده بازیگر نقش واقعی زن تو فیلم فرجام فریدون جیرانی به نام آشفتگی باشد ولی خودش بنا به دلایلی از پذیرفتن این نقش خودداری می بطی ء و تعهد مشارکت در کارهای بعدی جیرانی را به او می دهد. به همین دلیل اندوه این هنرپیشه قدری سپس آستان در پروژه جناح آبی را (البته با اجر بالای ماهانه) می پذیرد. تو ۳ ماه اول فقره و در واقع در پیمان نامه اولیه هم خبری از مشکل و دلخوری از نقش و میزان اثرگذاری آن وجود نداشت ولی داخل قرارداد دوم، خانم حاتمی بندی به قرارداد افزودن می کند که دستش را برای در رو از سریال و حضور در کارهای احتمالی دیگر باز می گذارد و به همین دلیل غم ایشان بدون مشکل قانونی سریال را نیمه کاره رها کرد. رقص روی تیغ دار کردن با پای زخمی

 سریالی که قرار بود با انبوهی ستاره و مسابقه روی معروفیت خواننده هایی که قرار وجود تیتراژ سریالی را بخوانند که یکی از درخشان ترین سریال های شبکه نمایش شوهردار لقب بگیرد حالا پس ازآن از حدود ۳ ماه از اشاعه ابتدایی قسمتش یک پروژه شکست زده است. مهدی گلستانه به عنوان کارگردان بازیگران مشهور بسیاری را به پروژه اش دعوت کرد و تهیه کننده سریال غم برای پرداخت های مالی قول مساعد انصاف تا رقص روی سرتیز بتواند یکی از شگفتی های شبکه نمایش خانگی باشد اما همه آن تصورات باطل شد.

فارغ از جنجال صدای یاس در نسخه رونمایی سریال که در دی وی دی های توزیعی حذف شد و درون همان ابتدا مخاطبان را شوکه کرد اینک این سریال دچار مشکلاتی مشابه نهنگ آبی شده است. تصادم از این فراغت است که ظاهرا بهرام رادان برای ادامه شرکت با سریال رغبتی ندارد و هرچند تهیه کننده تو نیمه اردیبهشت جدایی رادان از سریال را تکذیب کرد اما روند داستان، گویای مسائل دیگری است. بینندگان سرنوشت دهم سریال اپرا روی شیشه تماشاگر بودند که رعنا با بازی مهتاب کرامتی همسرش تاراج با بازی بهرام رادان را بوسیله زندان انداخت و در سرنوشت یازدهم بی آرامی دیگر اثری از رادان در سریال نیست.

گمانه زنی ها حاکی از این است که ترفند به زندان افتادن کاراکتر تاراج تو رقص روی شیشه قرین موضوع گم شدن کاراکتر آناهیتا در جناح آبی است و بوسیله زودی این جدایی که گروهی هم دلیلش را مسائل مالی و بدقولی های تهیه کننده می دانند روبرو خواهد شد. اینجا چه معارفه است؟

برخی تهیه کننده ها و سرمایه گذاران شبکه نمایش شوهردار را به عنوان تیر جدید درآمدزایی کلان و احیانا پولشویی کمال مطلوب گذاری کرده اند. دستمزدهای بالا و البته نفوذ کردن منفی و غیرقابل پیش دماغ مخاطبان بوسیله سریال های جدید شبکه ارائه شوهردار که بی تأثیر از حواشی منتشر شده درباره عقب پرده مالی سریال شهرزاد و البته انقراض های ساختاری خود سریال ها نیست موجب شده که شبکه نمایش خانگی حالا فقره خراب ای را داشته باشد که برای سرپا ماندن حاجت به یک بازسازی موکد دارد؛ بازسازی در ستون های مالی و البته ساختارهای تولید از فیلمنامه تا اجرا. اکنون بماند که خبر می رسد رئیس سازمان سینمایی احتمالا به زودی به مدیر جدیدی برای دفتر شبکه نمایش خانگی حکم خواهد عدل.