اسپیس ایکس فالکون ۹ را با سه ماهواره به گردون پرتاب کرد

به گزارش ایسنا و به نقل از سی نت، باهم اتحاد کردن فضایی اسپیس ایکس (SpaceX) روز چهارشنبه موشک فالکون ۹ را که حامل ۳ ماهواره رادارست کانادایی برای رصد زمین بود با بود مه غلیظ از سندیت نیروی هوایی وندنبرگ به فضا فرستاد.

سه ماهواره رادارست کانادا با جمع اوری معلومات مربوط به سواحل و آبراهه های سرزمین بوسیله ناوبری سفینه ها و مسائل کشاورزی کمک خواهند کرد.

رادارست (RADARSAT) صیت برنامه سنجش از دور دیده بانی زمین متعلق به آژانس فضایی کانادا (CSA) است.

ابعاد ماهواره های مذکور تقریباً بوسیله اندازه ابعاد یک ماشین” تسلا روستر”(Tesla Roadster) هستند اما معادل آنها تقریباً نیم این ماشین ها است. درون نهایت ماهواره ها در مدار ۶۰۰ کیلومتری (حدود ۳۷۰ مایل) بالای زمین راحتی خواهند گرفت.

حدود چند دقیقه پس از پرتاب قسمت اول موشک فالکون۹ داخل مکان گلچین شده فرود آمد. چندی پیش تقدیر مبدا موشک برای ارسال آزمایشی کپسول دراگون بوسیله رله فضایی بین المللی (ISS) درماه مارس استعمال شده حیات.

پس از مأموریت رادارست، شرکت اسپیس ایکس موشک “فالکون مقصود” را که حامل یک فضاپیمای سبک به معروفیت “لایت سیل ۲”(LightSail ۲) است را ۲۴ ژوئن از پایگاه فضایی “کندی” به محیط خواهد فرستاد. این فضاپیما که به نوعی یک “بادبان خورشیدی” است، تنها با استفاده از نور خور به جلو حرکت می درنگ.

” LightSail ۲” شبیه یک بادکنک غول پیکر بوده و بوسیله عنوان راهی بخاطر هدایت ماهواره ها در فضا با استفاده از نور خورشید پیش دماغ شده است. به جای اینکه فضاپیما با بنزین های شیمیایی راهنمایی شود. ” LightSail ۲” فرصتی بخاطر آزمایش بادبان های خورشیدی بوسیله شمار می آید.

“انجمن سیاره ای” که این فضاپیما را ساخته است، عزم دارد با استفاده از “LightSail” ماهواره های “کیوب ست” را در محیط به لول درآورد.