روایتی نو از شهادت مثال طهرانی عزیز

زندگینامه: حسن طهرانی کسی را عزیز خطاب کردن

در سکانسی از سریال گاندو که هر شب از شبکه سومین سیما پخش می شود، یک مأمور امنیتی می گوید: «در انفجار بیدگنه ابتدا ما خیال می کردیم انفجار یک سانحه بوده اما دوسال بعد درون اسنادی کهویکی لیکس منتشر کرد، مشخص شد جاسوسی که با نام رحمت والی به نشانی مستخدم به این سندیت بااطلاع شده بود این عملیات تروریستی را به رخصت آمریکایی ها و موساد و شریک شدن گروهک مجاهدین ایجاد انجام داده است. »

با حیات وجود فدایی گمانه زنی ها درباره تروریستی بودن این حادثه، تاکنون روایت غالب و رسمی این بوده که شکافتن بیدگنه یک «حادثه» و موجب آن «جابه جایی اسلحه» بوده است. اطلاعیه سپاه و اظهارات سرداران سپاه نیز پهلو حادثه بودن این انفجار تأکید داشته اند. اما داخل همان زمان رسانه های صهیونیستی سعی کردند که این ماجرا را به جدیت های راه اندازی مفروضات اسرائیل (موساد) یکدلی بزنند. روزنامه یدیعوت آحارونوت در همین رابطه در گزارشی هدفمند ادعا کرده بود که «موساد با کمک سازمان مجاهدین خلق این انفجار را انجام داده است. »

داخل همان حال، روزنامه صهیونیستی هاآرتض همچنین نوشت: «منابع اطلاعاتی غربی در گفت وگو با نامه تایم ادعا کردند موساد پشت پرده شکافتن داخل ایران بوده که این اقدام در راستای سعی های سازمان معلومات اسرائیل به منظور توقف برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است. » ایهود باراک، وزیر قبلی جنگ رژیم صهیونیستی هم دعوی کرده حیات: «شاید شاهد حوادثی از این قبیل و کشته شدن فرماندهان بیشتر خیل باشیم. »

اکنون و پس از بخشیدن ۸سال از شهادت پدر موشکی ایران، سریال امنیتی – پلیسی گاندو روایتی تازه را مطرح کرده که ادعاهای اولین صهیونیست ها از این تصادف را تأیید می کند! مشت داشتن موساد در عارضه ترکیدن بیدگنه، ادعایی بود که پیش تر از لفظ مسئولان گند ازجمله سردار محمداسماعیل کوثری و سردارمحمدعلی ریحان فرمانده وقت گند نفی شده حیات. سردار جعفری خلال اظهارنظری داخل همایش پیام ماندگار گفته بود: «این حادثه بر اثر مسائل طبیعی وجود و دشمن داخل آن دستی نداشت که البته رژیم صهیونیستی به دنبال فرصت طلبی بود تا این ماجرا را بوسیله نفع خود رقم بزند. »

سردار محمداسماعیل کوثری خلیفه حکمرانی قرارگاه ثارالله تهران تو واکنش بوسیله ادعای جدید سریال گاندو به خبرآنلاین گفته: شاید تو آن مقطع زمانی دلیل واقعه علنی نشده باشد، اما به مرور زمان که اخبار و اطلاعات درباره فوران اتمام شده باشد، به این نتیجه رسیده باشند و من نمی توانم دقیق در این باره نظری بدهم. کوثری با اشاره بوسیله انفجارهای حزب جمهوری اسلامی و ریاست جمهوری گفته: ابتدا کسی فکرش را نمی کرد که این انفجارها کار کشمیری و کلاهی باشد، ولی به مرور که تحقیقات تکمیل شد بوسیله این مولود رسیدند که کار این ۲نفر بوده است.